Що таке енергоефективний будинок?


/uploads/image/diagrama_dom_02.jpg

Доведено, що правильно побудований будинок, навіть без урахування інженерних систем, економить до 75% тепла за рахунок пасивного зменшення тепловитрат і значно підвищує екологічну безпеку Вашого будинку.

Домокомплект ЕКОПАН – збирається з цілісних СИП панелей. СІП – це абревіатура від Structural Insulated Panel – структурна ізоляційна панель, яка має незаперечну перевагу перед традиційними будівельними матеріалами (цегла і дерево) – низьку теплопровідність.

Все геніальне просто. СІП – це тришаровий сендвіч з двох вологостійких плит, з’єднаних між собою шаром твердого пінополістиролу. Цим матеріалом утеплюють стіни завбачливі господарі «хрущовок» і «чешок». Так всього 12 сантиметрів цього матеріалу утримують тепло так само ефективно, як і півметрова стіна з дерев’яного бруса або 2-х метрова цегляна.

У літню спеку будинок зберігає приємну прохолоду, а в морози навіть при повній відсутності опалення – плюсову температуру. Обігрів приміщення до +20 ° C займає всього 1 годину. Ось, наприклад, власник будинку з СИП-панелей, який встановив газове опалення, не полінувався зробити порівняльний розрахунок: в будинку площею 200 кв. м. при морозі -12 ° C витрачає на опалення на добу до 15 куб. м. газу. Будинок його друзів з цегли площею всього в 75 кв.м, при тих же погодних умовах, вимагає для повноцінного опалення 33 куб. м. газу. на добу.

До слова, Міжнародна полярна станція Амундсена-Скотта, побудована в 2008 році за SIP технології. Це американський астрофізичний проект DASI – South Pole SIPs Project

А це проект енергоефективного будинку від архітекторів ЕКОПАН

Незважаючи на те, що будинку з СИП-панелей – це, апріорі, теплі будинки, для того щоб Ваш будинок був по справжньому енергоефективним необхідно врахувати й інші фактори.

Правильні вікна

Витрати на “опалення вікон” дуже значні в будинку. Наш розрахунок показав, що в середньому за розмірами будинку (150 кв.м.) при традиційному склінні на компенсацію тепловтрат через вікна витрачається стільки ж енергії, скільки на гаряче водопостачання, приготування їжі, освітлення і очисну станцію разом узяті при постійному проживанні (близько 6 тис. кВт · год за рік). У кам’яних будинках крім великих вікон доводиться опалювати ще віконні укоси.

У сип-будинках, побудованих за технологією ЕКОПАН ми використовуємо енергоефективні склопакети GLAS TRÖSCH EN2PLUS 32мм які володіють приблизно тими ж параметрами теплоізоляції, що і подвійна кам’яна кладка товщиною 30 см з 10 см ізоляції. Разом з тим, стосовно звукоізоляції, такий склопакет може зрівнятися зі стіною із силікатної цегли товщиною 120 мм.

Характеристики енергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм

 • Підвищена теплоізоляція, завдяки зменшеному рівню теплопровідності
 • Значна економія енергії на опалення взимку і кондиціонування влітку
 • Оптимальний доступ денного світла за рахунок високого світлопропускання
 • Комфорт і ефективне використання всіх площ
 • Оптимальний доступ видимого світла, ультрафіолету і тепла для активного росту квітів
 • Збалансовані показники коефіцієнтів теплопровідності і пропускання сонячної енергії
 • Застосування високоякісного флоат-скла EUROGLAS
 • Макс. розмір скла: 6000 x 3210 мм

Застосування е нергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм

 • Універсальне застосування для вікон, дверей, зимових садів і фасадів
 • Комбінується в склопакеті зі склом EUROWHITE і LUXAR (просвітлене і антиблікове скло)
 • Може поєднуватися в склопакетах з іншими стеклами для забезпечення функцій сонцезахисту, безпеки і звукоізоляції

Довговічність енергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм

Оскільки напилення знаходиться всередині герметичного склопакета і воно не може бути пошкоджено, термін служби покриття дорівнює терміну служби самого склопакета.

Переваги енергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм

 • Індивідуальні можливості комбінування згідно з вимогами до безпеки і звукоізоляції
 • Інноваційна дистанційна рамка ACS +, що запобігає утворенню конденсату в крайовій зоні, на внутрішній поверхні склопакета

Технічні показники е нергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм

Приємний БОНУС для наших замовників е нергопакети® Glas Trösch EN2plus 32мм беруть участь у державній програмі кредитування фізичних осіб для реалізації енергозберігаючих проектів.

3

Архітектори ЕКОПАН запропонують Вам ефективну планування будинку і його розміщення на Вашій ділянці, що дозволить Вам істотно знизити енерговитрати при експлуатації.
Так, наприклад, якщо запланувати найбільшу площу (70-80%) вікон на південному фасаді будинку це допоможе пасивно обігрівати приміщення взимку. Для запобігання перегріву приміщення влітку, ми рекомендуємо планувати горизонтальні солнезащітние конструкції вище лінії вікна – козирки, «маркізи», стелі терас. У проектах одноповерхових будинків збільшувати карнизний виступ даху. А ось кількість вікон орієнтованих на захід, краще мінімізувати, так як вони приведуть до перегріву приміщень, на сході ми рекомендуємо розміщувати 20-30% від загальної площі вікон.

Економічні джерела опалення

Систему опалення краще вибирати з урахуванням двох чинників: наявність і дешевизна енергоносія і автономність системи в разі форс-мажору.

Для енергоефективного будинку ми рекомендуємо використовувати:

твердопаливні котли

tverditoplivnye-kotlu

Це гарантія тепла, в незалежності від якості роботи електромереж і поставок газу. В такому випадку опалення вийде повністю автономним і незалежним від подачі енергоносія. Твердопаливний котел порівняно простий пристрій, він досить надійний, універсальний, може довго працювати без поточного ремонту.

Електричні котли

images (7)

Для тих, хто не хоче приймати велику участь в їх обслуговуванні. Грубо кажучи, поставити і забути. Більш того, для них не треба спеціально щось готувати, наприклад, для котлів електричних абсолютно не потрібен димар на відміну від інших опалювальних котлів, що вже позбавляє вас від додаткового ремонту. З точки зору контролю температур, гнучкості керування системою опалення у електроопалення найкращі показники. Електрокотел є відмінним резервним доповненням до існуючої системи.

Електрорадіатори

oil_rad600x205

Створені досить давно і весь час удосконалюються. Жоден зайвий кіловат не затрачуватиме завдяки “розумної” електроніці. Опалення включається автоматично по мірі необхідності, а споживання електроенергії залежить тільки від заданої температури в приміщенні і тепловтрат будівлі.

Альтернативні джерела енергії

Сучасна альтернативна енергетика передбачає комплексні технічні рішення по збору енергії, одержуваної від різних джерел. Так, в одному будинку, доповнюючи один одного, можуть одночасно використовуватися відразу кілька систем альтернативної енергетики: сонячний колектор і тепловий насос забезпечать гаряче водопостачання, опалення та кондиціонування, а сонячні панелі – електричне живлення для всіх систем, освітлення і побутових приладів.

 

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.